جهت اطلاع از نحوه برگزاری کلاس‌ها و رزرو وقت بصورت تلفنی تماس بگیرید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟ (0 تا 100 مزایا و معایب آن)

میکروبلیدینگ یک فرآیند زیبایی است که در آن با استفاده از سوزن‌های خیلی ریز و نازک، خطوطی شبیه به موهای طبیعی بر روی پوست کشیده می‌شود. این فرآیند معمولاً برای تقویت و ترمیم ابروها استفاده می‌شود. هنگامی که موهای طبیعی کاهش یابند یا ابروها ناقص باشند، میکروبلیدینگ به عنوان یک راهکار جایگزین مورد توجه قرار می‌گیرد.

فهرست مطالب "میکرو بلیدینگ ابرو"
میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟ میکروبلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش‌های آرایش نیمه دائم پر کردن ابروهاست که ماندگاری نسبتا طولانی را خواهد داشت. و برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو یا اصلاح فرم آن‌ها استفاده می‌شود. این روش کمی تهاجمی است و خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند. میکروبلیدینگ یا هاچینگ ابرو با استفاده از دریچه هایی که به شکل مو در قسمت های خالی ابرو طراحی و کشیده شده اند، جلوه ای طبیعی به ابرو می بخشد. به همین دلیل بین خانم هایی که خواهان ابروهای نچرال هستند بسیار محبوب است.

ویژگی های میکروبلیدینگ ابرو؟

میکروبلیدینگ ابرو ویژگی های بسیاری دارد و همین مورد باعث شده است که بین تمامی روش های دیگر محبوبیت بالاتری را کسب کند در ادامه به بررسی تمامی ویژگی های آن میپردازیم.

  1. طبیعی بودن میکروبلیدینگ ابرو: با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و روش دقیق، میکروبلیدینگ ابروها به شکلی طبیعی و مشابه موهای طبیعی ایجاد می‌شوند.
  2. کمک به ابرو های کم پشت: فرآیند میکروبلیدینگ ابرو یکی از بهترین روش ها برای کسانی است که ابرو های کم پشت دارند و می خواهند ابرو های آنها پر پشت تر دیده شود.
  3. روشی سریع: میکروبلیدینگ نسبت به سایر روش های دیگر خیلی سریع تر انجام می شود و مثل باقی روش ها نیاز نیست روز ها و ساعت ها وقت بگذارید.
  4. درد کم میکروبلیدینگ ابرو: با توجه به اینکه میکروبلیدینگ با استفاده از سوزن های بسیار نازک انجام می شود درد آن نسبت به سایر روش های دیگر کمتر است و شما درد زیادی را هنگام انجام میکروبلیدینگ حس نمیکنید.
  5. غیردائمی بودن: میکروبلیدینگ در دسته آرایشم غیردائم قرار میگیرد و همین مورد یعنی شما هر زمان که نیاز به میکروبلیدینگ نداشتید و از آن خسته شدید می توانید دیگر آن را ترمیم نکنید و از روش های دیگر و جدید تر استفاده کنید.

مراحل میکروبلیدینگ ابرو

شاید در مورد مراحل و تجهیزات مورد نیاز برای میکروبلیدینگ ابرو سوالی داشته باشید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد روش های میکروبلیدینگ ابرو و تجهیزات مربوط به آن هستید، با ما همراه باشید. 

در مرحله اولیه، طراحی ابرو و تغییر شکل مورد بحث قرار می گیرد. مراحل باقی مانده باید با توجه به فرم صورت، فرم چشم ها و اندازه پیشانی انجام شود. در مرحله دوم فرم دادن به ابروها با کمک نخ کولیس و خط کش انجام می شود. مرحله سوم شامل ساخت خال کوبی بر اساس طرح است.

مرحله نهایی این فرآیند تزریق رنگدانه به پوست است. برای این منظور رنگدانه ها با خاراندن ابرو به پوست منتقل می شوند. هنگامی که خطوط ابرو را روی پوست ایجاد کردید، نوبت آن است که ناحیه مورد نظر را با رنگ خاصی پر کنید. این مرحله باید چندین بار تکرار شود تا به نتیجه مطلوب میکروبلیدینگ برسید.

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو

بسته به نوع پوست شما، ابروهای میکروبلیدینگ شده می توانند بین یک تا سه سال دوام بیاورند. اگر پوست چرب دارید، رنگدانه های اعمال شده روی ابروهای شما ممکن است سریعتر محو شوند. برای افزایش ماندگاری رنگدانه ها روی پوست، باید بعد از میکروبلیدینگ مراقبت کنید. در روش میکروبلیدینگ با استفاده از “فیبروز” نوع رنگدانه ها و مواد مصرفی با روش معمول میکروبلیدینگ متفاوت است و معمولا دوام رنگدانه ها در این روش کوتاهتر است. به طور کلی برای حفظ فرم زیبای ابروهای خود بهتر است هر 8 تا 10 ماه یکبار با توجه به نوع پوست خود آن ها را ترمیم کنید.

اگر میخواهید بیشتر در مورد ماندگاری آن بدانید و با راه های افزایش ماندگاری آن آشنا شوید مقاله (میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد) را مطالعه کنید.

مقایسه میکروبلیدینگ و هاشور

مقایسه میکروبلیدینگ و هاشور

مهم‌ترین تفاوت بین هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار مورد استفاده آنهاست. سوزن میکروبلیدینگ از تیغه‌ای با ۱۰ یا ۱۲ سوزن ظریف تشکیل می‌شود؛ اما سوزن هاشور یک تیغه است که خراش‌های ظریف و یک تکه روی پوست ایجاد می‌کند. پس از ایجاد خراش‌ها، به مقدار دقیقی رنگ‌دانه هماهنگ با رنگ ابرو در آنها قرار می‌گیرد که مدل و ظاهر ابرو را کاملاً طبیعی می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند تغییرات جزئی ایجاد کنند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین کنترل تیغه در این روش آسان‌تر است و فرم‌دادن به ابروها سریع‌تر انجام می‌شود.

مقایسه‌ی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو

مقایسه‌ی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو هر دو جزو روش های فرم دهی ابرو هستند. اما در میکروپیگمنتیشن از تیغه برای ایجاد برش های کوچک در ابرو استفاده می شود و رنگدانه هایی در زیر برش های تیغه کوچک قرار می گیرد تا به خطوط ابرو ظاهری طبیعی و شبیه مو بدهد. این نوع ابرو برای افرادی مناسب است که ابروهای پرتر یا متراکم تری دارند اما قسمتی از ابروهایشان خالی است یا می خواهند اندکی فرم ابرو خود را تغییر دهند. استفاده از یک تیغه در ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین این امکان را می دهد که در کشیدن خطوط روی ابروها دقت بیشتری داشته باشد.

در روش میکروبلیدینگ رنگ خط به خط کشیده می شود که شبیه موهای ابرو و هم جهت آن است اما به صورت ریز و درشت. این روش ابروها را طبیعی تر از روش میکروپیگمنتیشن می کند. علاوه بر این، برش های میکروبلیدینگ عمیق تر هستند و ماندگاری بیشتری دارند. میکروبلیدینگ در زمان کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن بهبود می یابد و همچنین هزینه کمتر و مدت زمان کمتری دارد. به همین دلیل، میکروبلیدینگ به عنوان یک روش کمتر تهاجمی برای ایجاد یک طرح طبیعی ابرو شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

مقایسه میکروبلیدینگ و تاتو ابرو

تاتو ابرو یکی از راه‌های پرپشت شدن یا فرم دادن به ابروها است که برای چندین سال طرفداران زیادی پیدا کرد. اما پس از ظهور روش‌هایی مانند میکرو بلیدینگ که نتایج طبیعی‌تری داشت، کم‌کم به فراموشی سپرده شد. البته هنوز هم ممکن است افرادی باشند که نتایج خال‌کوبی ابرو را به روش‌های دیگر ترجیح دهند. در این روش به‌جای رنگدانه از جوهر استفاده می‌شود و سوزن‌های آن عمیق‌تر وارد پوست می‌شود.

در مقایسه با میکرو بلیدینگ، تاتو ابرو بسیار طولانی‌تر است. اگر به افرادی که قبلاً خال‌کوبی کرده‌اند نگاهی بیندازید، این را کاملاً متوجه خواهید شد. اما باید دانست که تاتو خیلی طبیعی نیست و رنگ آن بعد از مدتی تغییر می‌کند و حتی گاهی سبز یا آبی می‌شود. همچنین اگر ناحیه‌ای از ابرو را بتراشید، رشد این قسمت‌ها می‌تواند ظاهری ناخوشایند و نه‌چندان زیبا به چهره شما بدهد.

مقایسه میکروبلیدینگ و سایه ابرو​

مقایسه میکروبلیدینگ و سایه ابرو

سایه ابرو که به آن میکروسایدینگ نیز گفته می‌شود، روشی است که در آن با ایجاد رنگ‌دانه‌هایی در سطح پوست، فرم ابروها اصلاح می‌شود. این کار را در واقع می‌توان فرم دادن به ابروها با نوعی مداد ابرو دائمی دانست. سوزن استفاده شده در سایه ابرو دارای نوک گرد و تیز است که نقاط ریز روی ابرو ایجاد می‌کند. این لکه‌ها در نهایت با استفاده از رنگدانه هایی مشابه رنگ طبیعی ابرو پر خواهند شد. در ضمن در میکروبلیدینگ سوراخ‌های ریزی در کنار هم ایجاد می‌شود که کمی عمیق‌تر بوده و رنگدانه های آن ماندگاری بیشتری دارد.

می‌توان گفت در بین سایه ابرو و میکروبلیدینگ، روش اول بیشتر برای افراد دارای پوست چرب مناسب است و ماندگاری بیشتری دارد. زیبایی این روش این است که خراش‌ها و زخم‌های ظریف‌تری ایجاد می‌کند و به همین دلیل کسانی که پوست حساس و آسیب‌پذیر دارند می‌توانند به جای میکروبلیدینگ از سایه ابرو استفاده کنند.

مقایسه میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی پرهزینه است و بسیاری از افراد به دلیل مسائل مالی به سراغ آن نمی‌روند. اما از طرفی نتایج آن کاملاً طبیعی است و عوارض میکروبلیدینگ را ندارد. در واقع موهای کاشته شده در این روش درست مانند موهای طبیعی ابرو رشد می‌کنند و می‌توان آنها را به اشکال مختلف درآورد. علاوه بر این، کاشت ابرو یک روش تهاجمی است و فرد پس از انجام آن نیاز به استراحت دارد. نتایج این روش کاملاً دائمی است و موهای کاشته شده به دلیل مقاومت در برابر ریزش تقریباً تا پایان عمر باقی می‌مانند. از طرفی در روش میکروبلیدینگ هر چند وقت یک بار نیاز به تجدید رنگدانه ها وجود دارد و نتایج آن در مقایسه با کاشت طبیعی به نظر نمی‌رسد. اما قیمت آن بسیار کمتر است و کل عملیات در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود.

سخن آخر

اگر قصد دارید ابروهایتان را میکروبلیدینگ و ترمیم کنید، جنس پوستتان و امکان بروز حساسیت پوستی را حتما در نظر بگیرید.همانطور که گفتیم میکروبلیدینگ یک نوع ارایش نیمه دائم است اما بگر به ارایش دائم علاقه مندید پیشنهاد می کنم محتوای بهترین مرکز آرایش دائم در تهران را مطالعه کنید، به همین دلیل لازم است به خاطر داشته باشید که در روش‌های ترمیم آرایش دائمی و آرایش نیمه دائم ابرو به سختی امکان این را دارید که فرم ابروهایتان را به شکل اول برگردانید؛ بنابراین در انتخاب فرم نهایی ابروها و روش انتخابی‌تان دقت کنید و علاوه بر آن حتما از کیفیت سالن زیبایی یا کلینیکی که می‌خواهید به آن مراجعه کنید مطمئن شوید تا ضمن دست‌یابی به نتایج دلخواه‌تان، سلامت پوست و ابروهایتان هم تضمین شود اما به یاد داشته باشید انتخاب یک مرکز تخصصی میکروبلیدینگ همیشه بهترین گزینه است. امیدوارم تمام سوالات شما درباره میکروبلیدینگ چیست؟” را جواب داده باشیم.

سوالات متداول درباره‌ی "میکروبلیدینگ"

میکروبلیدینگ ابرو خوب است؟

در صورتی که شما به دنبال یک روش موقت و غیر دائمی برای زیبا سازی ابروهای خود هستید استفاده از میکروبلیدینگ می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

در غیر این صورت می توانید با مشورت با همکاران ما از روش‌های دیگری که به صورت دائمی می تواند یک آرایش دائمی را بر روی صورتشان به وجود آورد استفاده نمایید.

آیا میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری ضرر دارد ؟

با توجه به اینکه در زمان استفاده از میکروبلیدینگ با استفاده از سوزن های مخصوص رنگدانه هایی که حاوی مواد شیمیایی هستند به زیر پوست شما تزریق می شوند، و ممکن است این مواد شیمیایی به دیگر نقاط بدن شما هم نفوذ کند بهتر است که در دوران بارداری از روش میکروبلیدینگ استفاده نکنید.

پاک کردن میکروبلیدینگ امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است .لیزر درمانی یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن پیگمنت های میکرو بلیدینگ روی ابروهاست. هنگامی که ابروها به طور کامل بهبود یافت و متوجه شدید که از رنگ یا مدل ابروهایتان راضی نیستید، می توانید کاندیدای خوبی برای پاک کردن میکروبلیدینگ با لیزر باشید.

معرفی فاطمه گرجی

فاطمه گرجی کیست؟

من فاطمه گرجی؛ صاحب برند FG هستم. رویال آرتیست فی اروپا و صاحب خط تولید رنگ‌های گیاهی با نام و برند انحصاری FG می‌باشم. مدرس بیش از 3 هزار هنرجو از شهرهای مختلف ایران هستم. همچنین مدرس برتر فنی حرفه‌ای و نائب رئیس صنف آرایشگران می‌باشم. از دیگر مواردی که می‌توانم به آن اشاره کنم، سخنران انگیزشی سمینارهای آرایشی و منتخب کارآفرین سال بصورت 3 سال پیاپی هستم.

مرکز میکروبلیدینگ ابرو فاطمه گرجی در حال حاضر جزو بهترین مراکز میکروبلیدینگ ابرو در ایران می باشد که با توجه به نظر مشتریان و رضایت مراجعه کنندگان به این مقام دست یافته است.

 

ویدیو میکروبلیدینگ فاطمه گرجی

و در آخر برای شما برخی از نمونه کار های میکروبلیدینگ ابرو که توسط فاطمه گرجی انجام شده است را آورده ایم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره 100% رایگان و دریافت تخفیف شماره تماس خود را وارد نمایید